10 סוגי מודעות בפייסבוק המשפרים את המכירות

12.10.21  | נכתב ע”י לירון לבו |  8 דקות קריאה

לורם איפסום או בקיצור ליפסום, הוא מלל מקובל וחסר משמעות המשמש “ממלא מקום” בעת עריכה, בתחום הדפוס, ההדפסה והפרסום. למשל: לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף. 

צריכים ליווי אישי?

מומחי בית הספר לאיקומרס ילוו אתכם אישית בהקמת החנות שלכם, בפרסום ממומן ובכל דבר שתצטרכו.

האם אתה רוצה לייצר יותר הכנסות ולהניב יותר מכירות באמצעות מודעות פייסבוק? האם מסעות הפרסום הנוכחיים שלך נופלים?

במאמר זה תגלו 10 סוגי מודעות פייסבוק מרכזיים שיכולים לשפר את המכירות, יחד עם עצות לשימוש יעיל יותר.

מספר 1: מודעות המרות בפייסבוק

אם אתה רוצה שהלקוחות הפוטנציאליים יבצעו פעולה בעלת ערך גבוה באתר או באפליקציה שלך, שימוש במטרה של קמפיין ההמרות היא דרך יעילה להפנות לקוחות פוטנציאליים למרכז הפעולה.

בעזרת מטרת קמפיין פייסבוק זו, אתה יכול לעודד לקוחות פוטנציאליים לעשות כל דבר, החל מהצפייה בדף נחיתה ועד ליצירת קשר עם העסק שלך ועד לביצוע רכישה. המשמעות היא שמסע הפרסום שלך יכול לשפר את המכירות באופן מיידי או שהוא יכול להוסיף לקוחות פוטנציאליים למשפך שלך כך שהצוות שלך יכול לסגור את המכירות מאוחר יותר.

כאשר אתה משתמש ביעד מסע הפרסום הזה, חשוב היטב לאיזה אירוע המרה יש למקד. באופן אידיאלי, אתה רוצה להשתמש באירוע שכבר מכיל כמות לא מבוטלת של נתוני מעקב. כך האלגוריתם של פייסבוק יכול להעביר את המודעה שלך לאנשים שיש סיכוי גבוה יותר להשלים את הפעולה הרצויה.

לדוגמה, מודעת @MetacakeHQ זו שולחת תנועה ישירות לחנות המסחר האלקטרוני של המותג. מודעת המרות זו נועדה להניע מכירות מסחר אלקטרוני וההצעה לזמן מוגבל מפתה לקוחות פוטנציאליים לרכוש מיד.

טיפ למקצוענים: שלח תנועה לדף נחיתה מותאם

לא משנה לאיזה אירוע אתה בוחר למקד, תוכל להשיג תוצאות טובות יותר על ידי קישור מודעת ההמרות לדף הנחיתה הנכון. האם אתה רוצה להגדיל את הרכישות או להוסיף לסל? בצע אופטימיזציה של דף הנחיתה למכירות ולא לפעולות מובילות כמו למשל מחקר או תוצאות באמצע המשפך כמו לידים.  

מספר 2: מודעות קרוסלה בפייסבוק

האם אתה זקוק לשטח נוסף כדי להניע פעולה או להניע מכירות? לאחר 125 תווים, בדרך כלל פייסבוק מסתירה טקסט מודעה מאחורי קישור See More . זה אומר שאתה צריך להיות יצירתי אם אתה רוצה להעביר מסר ארוך יותר.  

מודעות קרוסלה מאפשרות לך להציג עד 10 תמונות או סרטונים, מה שמספק לך מספיק מקום לשתף מידע ולהניב קליקים והמרות. כל כרטיס קרוסלה יכול להציג שילוב ייחודי של קריאייטיב, כותרת ותיאור, כמו גם לחצן קריאה לפעולה (CTA) אופציונלי.

בין אם אתה רוצה להציג שירות יחיד או קו מוצרים מלא, מודעות קרוסלה הן בחירה מצוינת. אתה יכול להציג מוצר אחר בכל כרטיס קרוסלה כדי להדגיש את המגוון שהעסק שלך מציע. לחלופין, תוכל להציג עד 10 תכונות או היבטים של מוצר אחד.

טיפ למקצוענים: השתמש בהנחיות חזותיות כדי לעודד אינטראקציה

מודעות קרוסלה הן אידיאליות גם ליצירת מדריכי הדרכה אינטראקטיביים או לספר סיפורים. במודעה @bomboradata למעלה, לקוחות פוטנציאליים יכולים לגלול בקרוסלה כדי לראות את כל השלבים במדריך. הם יכולים גם ללחוץ על מנת להוריד את הספר האלקטרוני של המותג – מגנט מוביל שנועד להכשיר לקוחות פוטנציאליים ולהניע מכירות בסופו של דבר.

המודעה @AdWorldConf שלהלן משתמשת במושג דומה תוך ניצול הנחיות חזותיות עוד יותר. אמוג’י האצבע המפנים מעודדים משתמשים לגלול בקרוסלה ולצפות בכל שלב. מידע נוסף כפתור CTA על כול סיכויי דחפי כרטיס ללחוץ באמצעות ולרכוש כרטיס, וכתוצאה מכך מכירות מיידיות. 

מס '3: מודעות קטלוג מכירות בפייסבוק

האם המותג שלך מציע מכירות ישירות לצרכן (DTC) או מסחר אלקטרוני? בעזרת מטרת המכירות של הקטלוג , תוכל לקשר בין הלקוחות ישירות למוצרים שלך בכדי להניע מכירות מסחר אלקטרוני. 

לפני שתשתמש במטרה זו של מסע הפרסום, יהיה עליך להגדיר קטלוג ב- Facebook Commerce Manager . אתה יכול להעלות נתוני מוצרים באופן ידני או להפוך את התהליך לאוטומטי על ידי חיבור פלטפורמות מסחר אלקטרוני כמו Shopify או BigCommerce.  

למרות שאתה יכול לפרסם את כל הקטלוג שלך, זה עלול להיות מוגזם אם יש לך עשרות או מאות מוצרים. במקום זאת, צור קבוצות מוצרים המאפשרות לך לכוונן את הפרסום שלך. לדוגמה, תוכל ליצור סט לראווה בגדי נשים או פריטי מכירה לחג.

בעזרת קמפיינים למכירות קטלוגים, אתה יכול לפרסם תמונות או סרטונים בודדים של מוצרים. אבל למה להגביל את המודעה שלך למוצר אחד כשאפשר להציג מגוון רחב יותר? אם אתה מעדיף לפרסם קטלוג שלם או קבוצה שלמה, בחר את סוג מודעת הקרוסלה (ראה למעלה) כדי להציג עד 10 מוצרים.

טיפ למקצוענים: הצג הוכחה חברתית

אם אתה מוסיף קרוסלה למודעת המכירות שלך בקטלוג, ודא שהעתק חל על כל מוצר בקטלוג או בסט שלך. הצגת הוכחה חברתית היא דרך יעילה להעביר את הנקודה שלך. לדוגמה, מודעת @tuftandneedle זו מדגישה את המספר המרשים של ביקורות נלהבות שהמותג קיבל תוך שמירה על ההתמקדות בקטלוג המסחר האלקטרוני.  

#4: מודעות דינמיות בפייסבוק

האם אתה מתכוון למקד לקהל מוגדר רחב או לקבוצה נישה של לקוחות פוטנציאליים בעלי מאפיינים דומים? כך או כך, לא תמיד תוכל לחזות אילו מוצרים יניבו את הביצועים הטובים ביותר או שייראו מושכים ביותר עבור לקוחות בודדים.

כדי לייעל את מסעות המכירות שלך בקטלוג, שקול להשתמש במודעות דינמיות של פייסבוק . כשאתה בוחר בסוג מודעה זה, פייסבוק מייעלת באופן אוטומטי את המודעות שלך לכל אדם. האלגוריתם של פייסבוק קובע את התיאור, הכותרת והמוצר הנכונים כדי למקסם את המכירות והמרות – ממש כמו במודעת @tuftandneedle למעלה. 

אם אינך יכול להחליט אם להתאים אישית את המודעות שלך עם התכונות הדינמיות האלה או ליצור קמפיינים עם עותקים וקריאייטיבים שהצוות שלך כבר ייעל אותם, תוכל תמיד להגדיר מבחן A/B להשוואה בין שתי הטקטיקות – ולאחר מכן להקדיש את השאר מהתקציב שלך לשילוב המנצח. 

טיפ למקצוענים: מיקוד מחדש ללקוחות שהתנהלו עם המוצרים שלך

כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר ממודעות דינאמיות בפייסבוק, נצל את יכולות המיקוד מחדש שלהן. בעת יצירת מערך המודעות, בחר באפשרות מיקוד מחדש ולאחר מכן בצע אופטימיזציה לפעולה שבחרת.

לדוגמה, תוכל למקד מחדש את משתמשי פייסבוק שגלשו במוצרים שלך או הוסיפו משהו לעגלת הקניות שלהם, ותבקש מהם להשלים את הרכישה. לחלופין, אתה יכול למכור מוצרים אחרים לצרכים שכבר ביצעו רכישה.

#5: מודעות הצעות פייסבוק

אם אתה מתכוון להציע הנחה או מבצע לזמן מוגבל ללקוחות חדשים או קיימים, אזכור של הנחה בעותק המודעה או בתוך הקריאייטיב הוא רעיון מצוין, מכיוון שלמספרים יש דרך למשוך תשומת לב ולהניע המרות.

עם זאת, כאשר אתה יוצר מודעת מבצע, תוכל לעשות עוד יותר לקידום מבצע לזמן מוגבל. סוג מודעה זה זמין עם תעבורה, המרות, מכירות קטלוגים ותעבורה בחנויות, וכולל המון מידע על ההצעה שלך, כולל:

 • כותרת ותיאור
 • מיקום מימוש (באינטרנט או בחנות)
 • תאריך ושעה סיום
 • קוד מבצע (אם רלוונטי)
 • סך כל ההצעות הזמינות
 • תנאים

כאשר משתמשי פייסבוק רואים את מודעת ההצעה שלך, הם יכולים לנצל את ההנחה מיד או לשמור אותה לשימוש מאוחר יותר. פייסבוק מזכירה להם באופן אוטומטי להשתמש בו עד שלוש פעמים – כולל כשהם ליד מיקומי החנויות הפיזיות שלכם – למקסם את ההזדמנויות למכירות ולהמרות.

טיפ למקצוענים: הפוך את ההצעה שלך לניתנת לשיתוף

כדי למקסם את טווח ההגעה של מודעת ההצעה שלך, הפעל את תכונת השיתוף האופציונלית. בלחיצה אחת, משתמשי פייסבוק יכולים לשתף את ההצעה שלך בלוחות הזמנים שלהם ולהפיץ את הבשורה על העסק שלך ללא עלות נוספת.

#6: מודעות אוסף פייסבוק

האם ההמרות היקרות ביותר שלך נוטות להגיע ממכשירים ניידים? בעזרת מודעות אוסף אתה יכול ליצור תוכן רק למשתמשי מובייל, להנחות אותם מגילוי לרכישה ביעילות להפליא.

מודעות אוסף משתמשות בפורמט רשת מושך את העין הכולל תמונה או סרטון עיקרי אחד על גבי שלוש תמונות ממוזערות. כאשר לקוחות פוטנציאליים לוחצים על מודעת האוסף שלך, הם נכנסים לחוויה המיידית שלך. פריסה ניידת במסך מלא נטענת באופן מיידי, ומזמינה לקוחות לגלוש במוצרים שלך או להכיר את המותג שלך.

במודעה @DaebakBox למטה, משתמשים מוזמנים לחקור את אוסף TinyTAN. לאחר הקשה על כל מקום במודעה, לקוחות יכולים לצפות במוצרים בודדים, לקרוא תיאורים, לראות תמחור ואפילו ללחוץ כדי להשלים רכישה.

טיפ למומחים: צור חוויה מיידית משכנעת

בעת יצירת חוויה מיידית, אתה יכול לבחור מתוך קומץ תבניות. כדי להגדיל את המכירות ולהציג את המוצרים שלך, השתמש בחלון הראווה או מכור תבניות מוצרים, המאפשרות לך לקשר בין הקטלוג או פריטי הקלט שלך. כדי לאסוף הפניות, נסה את תבנית רכישת הלקוחות, או צור חוויה מיידית מותאמת אישית משלך.

#7: מודעות תנועה בחנות פייסבוק

מכירות מסחר אלקטרוני מצוינות, אך הן בהחלט אינן האפשרות היחידה להניב הכנסות באמצעות מודעות פייסבוק. אם אתה רוצה לעודד אנשים נוספים לבקר בחנויות הפיזיות של המותג שלך, צור מודעה עם מטרת התנועה בחנות

לפני שתשתמש במטרה זו של מסע הפרסום, יהיה עליך להוסיף את מיקומי החנויות הפיזיות של החברה שלך למנהל העסקים של פייסבוק . אתה יכול להזין אותם ידנית, לחבר דף פייסבוק קיים, להעלות גיליון אלקטרוני או להשתמש ב- API של פייסבוק.

לאחר מכן צור מודעות בעלות השפעה רבה על ידי מינוף אפשרויות ההתאמה האישיות הייחודיות למטרה זו. אתה יכול:

 • הוסף אוטומטית פרטי חנות מקומיים – כגון שעות ופרטי יצירת קשר – בכל פעם שפייסבוק מציגה את המודעה שלך.
 • עודד אנשים לקבל הוראות הגעה לחנות המקומית שלהם.
 • מיקוד לאנשים במרחק מסוים מכל מיקום בחנות.

טיפ למומחים: כלול מודעת הצעה להגדלת המכירות בחנות

כדי להפיק עוד יותר את המודעה שלך לתנועת חנויות, שקול לכלול מבצע לזמן מוגבל. אפשר לקונים לממש אותו בחנות רק כדי להכניס יותר לקוחות לדלת.

#8: מודעות וידאו בפייסבוק

תמונות מוצר ותמונות סגנון חיים יכולות להציג את המותג שלך בצורה יפה. אבל כאשר אתה רוצה לספר סיפור מעורב יותר או להציג מוצר או שירות בפעולה, מודעות וידאו בפייסבוק הן אופציה טובה בהרבה להגדלת המכירות.  

בעזרת מודעות וידאו תוכל:

 • צפה בתצוגה מקדימה של המוצרים או השירותים שלך כך שהלקוחות יוכלו לראות אותם בפעולה.
 • הצג דרכים שונות לשימוש במוצרים או בשירותים שלך.
 • הסבר כיצד לעשות משהו מסובך עם המוצרים או השירותים שלך.
 • גלה באיזו קלות המוצרים או השירותים שלך מטפלים בנקודת כאב נפוצה.

מכיוון שאתה יכול לשייך מודעות וידאו כמעט לכל מטרה של קמפיין פייסבוק, הן תכליתיות להפליא. הוסף מודעת וידאו לקמפיין של תנועת חנויות כדי לעודד מכירות מוצרים חדשות בחנות, או השתמש בסוג מודעה זה עם מודעת המרות כדי להגדיל את הרכישות המקוונות.

המודעה @hellomintcro להלן משתמשת במודעת וידאו להדגשת אירוע לזמן מוגבל. ההעתק מדגיש נקודת כאב שהלקוחות חווים לעתים קרובות והסרטון מראה כיצד האירוע מטפל בבעיה נפוצה זו בצורה חלקה. המודעה מפנה לדף נחיתה של מכירת כרטיסים, ומציע הזדמנות מיידית לבצע מכירה.

טיפ למקצוענים: בצע אופטימיזציה של מודעת הווידאו שלך למיקומים נוספים

כאשר אתה יוצר מודעת וידאו עבור פייסבוק, אתה מקבל כעשר עשר אפשרויות מיקום. אתה יכול להעביר אותו בכל מקום, החל מפיד החדשות של פייסבוק ועד סיפורי אינסטגרם ועד לרשת הקהל של פייסבוק. כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר מכל מיקום, עיין במפרטי מודעת הווידאו של פייסבוק לפני הפרסום.  

#9: מודעות הודעות פייסבוק

לא משנה עד כמה אתה חקר את הקהל שלך או התאמת את עותק המודעה והקריאייטיב שלך, מודעות פייסבוק עדיין יכולות להרגיש בלתי אישיות. כאשר אתה רוצה ליצור קשר אישי יותר עם לקוחות פוטנציאליים, מודעות הודעות מציעות פתרון יעיל.

בעזרת מטרת קמפיין ההודעות , אתה יכול לשוחח עם לקוחות פוטנציאליים אחד על אחד. זה אומר שאתה יכול לענות על שאלות, להגיב להתנגדויות וללמוד עוד על מה הלקוחות שלך רוצים. אתה יכול גם להשלים מכירות באמצעות Messenger, מה שהופך את המטרה הזו לנהדרת להגדלת ההכנסות.

טיפ למקצוענים: שיווק מחדש לצפי לקוחות מעורבים

כאשר אתה משתמש ביעד ההודעות, תוכל לבחור מבין שני סוגי מודעות ממוקדי המרה:

 • מודעות הקלק להודעה מזמינות לקוחות פוטנציאליים להתחיל שיחה עם הצוות שלך ב- Messenger, Instagram Direct או WhatsApp.
 • מודעות הודעה ממומנות מגיעות לשיחות Messenger הקיימות בהן הפסיקו, ומנחות את הסיכויים המעוניינים לקראת המרה.

לסיכוי טוב יותר להגדיל את המכירות, שקול מודעות הודעות ממומנות. סוג מודעה זה ממקד אוטומטית ללקוחות פוטנציאליים שכבר שלחו הודעה לעסק שלך וציינו עניין במותג שלך. המשמעות היא שהם ממשיכים הלאה במסע של הקונה וסביר יותר שיעשו המרה או יבצעו רכישה.

מספר 10: מודעות לידים בפייסבוק

האם אתה מעדיף ליצור קשר עם לקוחות פוטנציאליים מחוץ למסנג’ר – או אפילו לא מקוון? עם מטרת יצירת הלידים, אתה אוסף את פרטי הקשר של לקוחות פוטנציאליים, כך שתוכל להתחיל שיחות באמצעות דוא”ל או בטלפון.

כשלקוח פוטנציאלי לוחץ על מודעת הלידים שלך, פייסבוק מבקשת ממנו למלא טופס עם שמם, פרטי יצירת קשר ופרטים אופציונליים אחרים. מכיוון שכל החוויה מתרחשת בפייסבוק, היא נטענת באופן מיידי ומאכלסת את פרטי הקשר של המשתמש באופן אוטומטי כדי לחסוך זמן.

אם אתה רוצה לדעת יותר על הסיכויים שלך, אל תהסס לשאול. כאשר אתה יוצר טופס לידים , תוכל להוסיף שאלות מותאמות אישית כדי ללמוד על כל דבר, החל מכותרות ותעשיות ועד תקציבי פרויקטים וצרכי ​​שירות. אתה יכול אפילו לבקש מלקוחות לבקש פגישות כדי להגדיל את הסיכוי להשלים עסקה. 

טיפ למקצוענים: תציעו הצעה שאין לעמוד בפניה

גם אם לקוחות פוטנציאליים מעוניינים במה שהעסק שלך מציע, הם עשויים להיות זהירים בנוגע למסור את פרטי ההתקשרות שלהם. כדי לספק החלפה אחידה, הצע הצעה שלקוחות פוטנציאליים לא ירצו לדחות.

לדוגמה, במודעה @kinstahosting להלן, המותג מציע דף לרמות מהירות אתרים בחינם לאנשים פוטנציאליים שרוצים למקסם את המכירות המקוונות.

סיכום

עם כל כך הרבה אפשרויות מודעות ממוקדות המרה לבחירה, ייצור הכנסה באמצעות מודעות פייסבוק קל יותר משאתה חושב. הקפד לבחור את סוג המודעה הטוב ביותר עבור קהל היעד שלך והתחל להשיק קמפיינים בפייסבוק המשפרים את המכירות.