כיצד לשנות את מודעות הפייסבוק שלכם: שתי שיטות שעובדות

12.10.21  | נכתב ע”י לירון לבו |  7 דקות קריאה

לורם איפסום או בקיצור ליפסום, הוא מלל מקובל וחסר משמעות המשמש “ממלא מקום” בעת עריכה, בתחום הדפוס, ההדפסה והפרסום. למשל: לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף. 

צריכים ליווי אישי?

מומחי בית הספר לאיקומרס ילוו אתכם אישית בהקמת החנות שלכם, בפרסום ממומן ובכל דבר שתצטרכו.

האם מסע הפרסום שלכם בפייסבוק מפיק החזר טוב על הוצאות הפרסום? רוצים לדעת כיצד להגדיל אותו כדי להשיג יותר מכירות?

במאמר זה תגלו שתי שיטות של סולמות מדידה שונות לקמפיינים יעילים, כך שתוכלו לייצר יותר רכישות ולהגדיל את העסק שלכם מהר יותר.

אודות שינוי קמפיינים של מודעות פייסבוק

ישנם שני שלבים להפעלת קמפיינים מוצלחים של מודעות פייסבוק שיכולים להתרחש באופן עצמאי או לפעול בו זמנית בהתאם לאסטרטגיית המודעות שלכם בפייסבוק.

השלב הראשון הוא בדיקה. המטרה היא להבין איזה סוגים של המרכיבים הבאים מפיקים את התוצאות הטובות ביותר מההוצאות לפרסומות ואת הרווח הגדול ביותר שניתן לקבל מהם: קהל, תוכן פרסומת, קריאייטיב והצעות לצרכן (ROAS). כדי לגלות ולחשוף את אותם פרסומים ואת אותו קהל שיאפשרו את הבנייה של סולמות המדידה, מומלץ לערוך הרבה בדיקות בסוגי קהל שונים, בסוגי פרסומות ובסוגי קריאייטיב שונים.  

השלב הראשון מוביל אותנו לשלב השני של הפעלת מודעות פייסבוק – ביצוע סולמות מדידה. המטרה כאן היא להתמקד נקודתית על מה שעובד ולהניב יותר תוצאות על ידי הגדלת התקציב למודעות שלכם . 

הנקודה החשובה ביותר מהדיון של הוצאה על מודעות היא שהיא מכתיבה את טווח ההגעה של הקהל שלכם וכמות הזמן שלוקח לראות תוצאות. ככל שהתקציב היומי שלכם גבוה יותר, כך תגיעו ליותר אנשים לאורך הקמפיין שלכם ותוכלו להניב תוצאות וללמוד מהר יותר מהבדיקות שלכם.

תוסיפו את זה לרעיון שגודל הקהל שלכם יקבע את הקצבת התקציב שלכם.

לדוגמה, שני תרחישי הקצאת תקציב פרסום יכולים להוביל לתוצאות גרועות. הראשון הוא הקצבת יתר של תקציב לקהל קטן. במקרה זה, תוכלו לספק את הקהל שלכם במהירות (מוצג בתדירות גבוהה), להביא לפחות רווחים ולשלם את המחיר בעלות גבוהה לעומת הרכישה.  

השני הוא כאשר אתם מגדירים הוצאה על מודעות קטנה מדי כשאתם ממקדים לקהל גדול; לדוגמה, הגדרת תקציב של 10 $ ליום לקהל המבוסס על עניין קר של 10 מיליון איש. במצב זה ההוצאה היומית שלכם כה קטנה שיחלפו חודשים עד שתראו תוצאות מובהקות סטטיסטית. כמו כן, יש סיכוי גבוה יותר לביצועים ירודים מכיוון שאתם עלולים לפגוע ברשת של אנשים בתוך הקהל של 10 מיליון שפחות מגיבים.

כשאתם מסתכלים על הוצאה של מודעות בדרך זו, עליכם להגדיר תקציב מתאים על סמך זה שמסע הפרסום שלכם יעזוב את שלב הלמידה תוך 7 ימים וקהל גדול מספיק שיהיה מקום להגדיל את התקציב לאחר שתצאו משלב הלמידה. 

מתי לשקול שינוי גודל המודעות שלכם בפייסבוק

כעת, לאחר שסיקרנו את הקשר בין הוצאות הפרסום, גודל הקהל והזמן שלוקח לראות תוצאות, בואו נעבור לשני הסוגים השונים של שינוי קמפיינים כדי להשיג יותר תוצאות.

ישנן שתי שיטות בהן תוכלו להשתמש כדי להגדיל את מסעות הפרסום שלכם בפייסבוק: סולם מדידה איטי וסולם מדידה מהיר. שיטת סולם המדידה שתבחרו תלויה בעד כמה אתם שאפתנים עם הצמיחה העסקית שלכם.

אם אתם מתמקדים אך ורק ברכישת לקוחות חדשים ואתם תוקפנים ביעדי הצמיחה שלכם, אתם צריכים להשתמש בשיטת סולם המדידה המהיר. אם אתם צריכים להיות קצת יותר זהירים בהוצאות המודעות שלכם, תרצו להתחיל בסולם המדידה האיטי.

בואו נסתכל על כל שיטת סולם מדידה בתורה, כך שתוכלו לגלות מה השיטה המתאימה ביותר למטרות השיווק שלכם.

1#: השתמשו בשיטה בסולם מדידה איטי כדי להפחית את הסיכון בהוצאה על מודעות

שיטת סולם המדידה האיטי, כפי שהשם מרמז, היא דרך הדרגתית להגדיל את התוצאות שלכם ממסעות פרסום בפייסבוק שכבר הצליחו. היא גם מומלצת על ידי פייסבוק כדרך הבטוחה ביותר להגדיל את תקציבי הקמפיינים או המודעות מבלי לגרום ל”הלם אלגוריתם” שמאפס את שלב הלמידה.

הערה בנושא “הלם אלגוריתם” – זהו הרעיון שכאשר אתם מבצעים שינויים בקמפיין, במערך המודעות או במודעות, השינוי גורם לזעזוע באלגוריתם של פייסבוק והוא צריך ללמוד מחדש כדי להחזיר את התוצאות למסלולן. ככל שה”הלם” גדול יותר, כך זה יכול להימשך זמן רב יותר. כמו כן, ישנה אפשרות שזה יהרוס תוצאות טובות שראיתם מהקמפיין.   

פייסבוק מצהירה כעת במפורש מתי זה קורה: זה קורה כאשר אתם מאפסים את שלב הלמידה על ידי ביצוע עריכות מסע פרסום משמעותיות. בדרך כלל התוצאות שלכם יחמירו, ובמקרים מסוימים יהיה עליכם לשכפל את מסע הפרסום ולהפעיל אותו מחדש כדי להחזיר את התוצאות למסלול לאחר איפוס שלב הלמידה.

חלק מה”מיקרו-זעזועים” אינו גדול כמו איפוס שלב הלמידה המתרחש כאשר אתם מפעילים ומכבים מודעות ברמת המודעה. זה שונה מהוספת מודעה חדשה, המאפסת את הלמידה לחלוטין.

שיטת סולם המדידה האיטי נועדה לגרום לזעזוע קטן ככל האפשר לאלגוריתם המודעות ולא תאפס את שלב הלמידה.

בהתקשרות של הסוכנות שלי עם פייסבוק, הם תמיד ממליצים על סולם המדידה האיטי. כאן אתם מגדילים את תקציב הוצאת המודעות שלכם בקמפיין או בקבוצת מודעות לא יותר מ -20% בפרק זמן של 72 שעות.

למרות שזוהי שיטת סולם מדידה, הרמז נמצא בכותרת – היא איטית, במיוחד אם התקציב ההתחלתי שלכם נמוך, למשל 30 $ ליום לקמפיין יחיד. עשרים אחוזים כל 3 ימים בתקציב קמפיין של 30 $ ליום ייראו כך לאורך תקופה של 3 שבועות:

  • יום 1 $ 30 עד $ 36

 

  • יום 3 $ 36 עד $ 43.20
  • יום 6 $ 43.20 עד $ 51.84
  • יום 9 $ 51.84 עד $ 62.20
  • יום 12 $ 62.20 עד $ 74.60
  • יום 15 $ 74.60 עד $ 89.50
  • יום 18 $ 89.50 עד $ 107.40
  • יום 21 $ 107.40 עד $ 129

אתם יכולים לראות שכדי להגיע ל -129 $ ליום כתקציב יומי, נדרשים 8 אירועי סולמות מדידה בטווח זמן של 3 שבועות. זה הפרש גדול לעבור מ -30 $ בלבד ליום ל -129 $. אם אתם מתפתים להעלות את האחוז מעל ל -20%, הזהרו שאם תעשו זאת, תאפסו את שלב הלמידה. תחזרו למקום הראשון עם תוצאות משתנות מכיוון שאיפסתם למידה וגרמתם ל”הלם אלגוריתם” משמעותי. אף אחד לא רוצה את זה.

נניח שאתם משיגים תוצאות ממש טובות בקמפיין בעל תקציב יומי התחלתי גבוה מ$ 100 ואתם רוצים יותר מהתוצאות הטובות האלה. בשיטת הסולם האיטי הייתם עוברים בין 100 ל -120 דולר ליום, מכיוון שזו עלייה של 20%. לאחר מכן תחכו 3 ימים ותראו מה קורה לתוצאות שלכם.

אם העלות לרכישה נשארת זהה או אפילו יורדת, אלו חדשות מצוינות. אתם רוצים להגדיל עוד 20% כדי לקחת את התקציב היומי ל 144 $ וכן הלאה.

כדי לראות את אותה עלייה בתקציב היומי ($ 99) כמו דוגמת קמפיין בסך $ 30 ליום, נדרשים פחות מארבעה אירועי סולמות מדידה בהשוואה לשמונה בקמפיין של $ 30 ליום.

בהשוואת סולם מדידה איטי בסך 30 $ ליום לקמפיין שכבר מתחיל בתקציב יומי של $ 100, תוכלו להבין מדוע הגדרת תקציב התחלתי גדול ככל שתוכלו להרשות לעצמכם היא חיונית לזינוק תקציבי משמעותי יותר בין פעולות סולם מדידה ויציאה משלב הלמידה מהר יותר בתחילת הקמפיין.

עם זאת, התוצאות שלכם יגיעו בסופו של דבר לתקרה מכיוון שמקסמתם את גודל הקהל שלכם. אז אתם רוצים להציג קהלים גדולים יותר במסעות פרסום כפולים, כי ככל שאתם מתפתחים, אתם צריכים קהלים גדולים כדי להצליח.

הגעה למקסימום תלויה בגודל הקהל שלכם. ככל שהקהל קטן יותר, כך תוכלו ליישם פחות אירועי סולמות מדידה. ראיתי את זה קורה בששה אירועים בסולם מדידה איטי.

#2: השתמשו בשיטת סולם מדידה מהיר כדי להגדיל את התוצאות במהירות

הסוכנות שלי משתמשת בשיטת סולם המדידה המהיר בתדירות הגבוהה ביותר מכיוון שיש לנו הרבה לקוחות שצומחים במהירות שבוחרים באפשרות של רכישת לקוחות המונית בפרק זמן קצר.

בשיטת סולם המדידה המהיר, אתם משכפלים את מסע הפרסום שלכם ומיישמים שינוי תקציב משמעותי שעולה על 20% המומלצים על ידי פייסבוק. אתם עושים זאת בשכפול מסע פרסום כך שהקמפיין יתחיל בשלב הלמידה. עם זאת, מכיוון שיש לכם הקצבת תקציב גבוהה יותר, תוכלו לעבור את שלב הלמידה הרבה יותר מהר ולהגיע ל -50 ההמרות המינימליות בטווח הזמן של 7 ימים עליהם המליץ פייסבוק.

העסק שלי השתמש בשיטה זו כדי להגדיל את תקציב מסע הפרסום מ -250 ל -500 דולר ליום, מ -500 דולר ל -אלף דולר ליום, מאלף דולר ל -2000 דולר ובסופו של דבר מ-2000 דולר ל- 4000 דולר ליום. בארבעה אירועי סולם מדידה, לקחנו תקציב יומי מ- $ 250 ל- $ 4000, יותר מפי 16 מהתקציב ההתחלתי. אותה הגדלה תקציבית הייתה לוקחת חודשים בשיטת סולם המדידה האיטי.

בעזרת שיטת סולם המדידה המהיר, אתם מכוונים להכפיל לפחות את הוצאות המודעה היומיות שלכם בכל קפיצת מדרגה. בכל פעם שתעשו זאת, עם תקציב גבוה בהדרגה, תקטינו את הזמן הדרוש ליציאה משלב הלמידה. בתרחיש אידיאלי, אתם רוצים לצאת משלב הלמידה מהר ככל האפשר.

עכשיו נלמד כיצד לחשב את התקציב המדויק שאתם צריכים להגדיר לקמפיין החדש שלכם.

בעזרת סולם מדידה אתם יודעים את עלות היעד שלכם לרכישה ולכן אתם יכולים לחשב כמה אתם צריכים להוציא בתוך 7 הימים הראשונים כדי לצאת משלב הלמידה על על ידי הגעה למעל ל-50 רכישות.

לדוגמה, עם עלות יעד לרכישה של למשל 30 $ והעובדה שאתם צריכים 50 רכישות תוך 7 ימים, אתם צריכים להוציא סך של 1,500 $ בשבוע, שזה שווה תקציב יומי של 215 $. אם אתם רוצים לצמצם את הזמן שאתם משקיעים בלמידה ל -3.5 ימים בלבד, אתם צריכים להכפיל את התקציב היומי. זה אומר שתצטרכו להוציא 1,500 $ תוך 3.5 ימים אז 429 $ ליום.

המפתח להצלחה בשיטת סולם מדידה זו הוא שתמיד תגדילו את הוצאות המודעות שלכם במסע פרסום כפול חדש, לא זה שכבר קיים ומפיק ביצועים טובים. אתם רוצים להשאיר את הקמפיין הזה מופעל כך שהוא יפעל במקביל לקמפיין החדש שלכם בתקציב גבוה יותר.

אם הייתם מתאימים את התקציב שלכם ביותר מ -20% במסע הפרסום הקיים, זה היה מאפס למידה והקמפיין שלכם ירד בכמות היעילות, ויבטל את כל התוצאות המעולות שהשגתם שהדגישו את ההזדמנות להגדיל את הוצאות המודעה שלכם מלכתחילה.

#3: שקלו רכישת השהייה ורכישת נתונים מתעכבים מ- iOS 14.5 בעת סולם המדידה

אחת מנקודות המפתח שיש לדעת על סולם המדידה היא שכאשר תתחילו לדחוף לקהלים חדשים בסולם מדידה, העלות שלכם לרכישה תתחיל לעלות ככל שהאלגוריתם יעבור מהאפשרות “סביר ביותר לרכוש” אל האפשרות “סביר במקצת לרכוש”. אנשים אלו יצטרכו יותר שכנוע כדי לקנות, כך שהם לא יקנו ביום הראשון כאשר ילחצו על המודעה שלכם ויבקרו באתר שלכם בפעם הראשונה.

כאן עליכם לעקוב אחר “השהיית הרכישה”. “השהיית רכישה” מתייחסת לכמה זמן לוקח למישהו בממוצע לרכוש ממודעת הפייסבוק שלכם. חלק מהאנשים ילחצו על המודעה שלכם ויירכשו את המוצר בתוך 24 שעות, לאנשים אחרים ייקח 2-5 ימים להתחייב לרכישה הראשונה.  

עבור מוצרים ושירותים מתקדמים, זה יכול לקחת שבועות ואפילו חודשים. במקרה זה, בגלל צמצום הייחוס מקליק של 28 יום ל -7 ימים, רכישות אלה לא ידווחו כלל בחשבון המודעה שלכם.

כדי לעקוב אחר “השהיית הרכישה”, ברצונכם לרשום את מספר הרכישות היומי בחשבון המודעה שלכם ולחזור על היום המקורי בכל יום לאחר מכן כדי לראות כיצד הנתונים משתנים מיום 1 עד 7 ימים לאחר הלחיצה.

לבסוף, קחו בחשבון שלא תראו את כל נתוני הרכישה מיד בחשבון המודעה שלכם בשל עיכוב הנתונים של 3 ימים בהעברת נתוני רכישה ממשתמשי iOS שלא הצטרפו אליהם . כשאתם מנתחים את מסעות הפרסום שלכם, אתם כמעט רוצים להתעלם משלושת ימי הנתונים הראשונים ולהתחיל לקבל החלטות מושכלות רק מהיום הרביעי לאחר שתתחילו לראות את הנתונים המתעכבים נכנסים לחשבון המודעה שלכם. 

סיכום

לסיכום, סולם מדידה איטי כרוך בהגדלת התקציב היומי ב -20% כל 3 ימים. אל תבחרו ביותר מזה מכיוון שזה יאפס למידה וישפיע לרעה על התוצאות שלכם.

עם סולם מדידה מהיר, אתם משכפלים את מסע הפרסום שלכם ולאחר מכן מיישמים הקצבת תקציב משמעותית המחושבת על סמך עלות היעד שלכם לרכישה וכמה אתם צריכים להוציא כדי לצאת מהלימוד תוך 7 ימים.

זכרו שהתקציב שלכם מכתיב את טווח ההגעה של הקהל שלכם, הזמן שלוקח לראות תוצאות חיוביות וכמה מהר אתם יוצאים משלב הלמידה. התחילו עם תקציב יומי גבוה ככל שתוכלו אם אתם רוצים להשתמש בשיטת סולם המדידה האיטי, ואם אתם רוצים להגדיל ולהשתמש בסולם המדידה המהיר, וודאו תמיד שתשכפלו את הקמפיין הנוכחי ותשאירו את המקור מופעל עד שהוא מתחיל לרדת ביעילות.