עמוד

10.10.21  | נכתב ע”י אורי לורבר  |  3 דקות קריאה

לורם איפסום או בקיצור ליפסום, הוא מלל מקובל וחסר משמעות המשמש “ממלא מקום” בעת עריכה, בתחום הדפוס, ההדפסה והפרסום. למשל: לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף. 

צריכים ליווי אישי?

מומחי בית הספר לאיקומרס ילוו אתכם אישית בהקמת החנות שלכם, בפרסום ממומן ובכל דבר שתצטרכו.

מהו דף קופה?

דף קופה מתייחס לכל דפי האתר המוצגים ללקוח במהלך תהליך התשלום. תחשבו על דפי קופה כגרסה מקוונת של דלפק קופה פיזי במכולת. דפי קופה מגיעים בשני סוגים: קופה של עמוד אחד וקופה מרובת עמודים.

קופה בדף אחד לעומת קופה מרובת דפים

כמו שהכותרת מרמזת, ניתן לבנות דפי  קופה כפתרון של עמוד אחד או כתהליך שכרוך בשלב אחר שלב. למרות שאופציית התשלום של עמוד אחד צוברת פופולריות במהירות בקרב סוחרים מקוונים בשל יתרונותיה הברורים בכך שהם מהירים וידידותיים יותר למשתמש, מחקרים שונים מוכיחים כי קופות מרובות עמודים המותאמות להמרות יכולות להיות יעילות לא פחות, ולשתי האפשרויות יש את היתרונות והחסרונות שלהם.

קופה בדף אחד: יתרונות

 • זה מהיר יותר- למרות העובדה שמספר שדות הטופס למילוי זהה למדי בין קופות של עמודים בודדים ורב עמודים, עדיין יותר מהיר להשלים את התשלום של עמוד אחד מכיוון שהקונים לא צריכים לחכות לדפים הנוספים בזמן שנטענים.
 • יש לזה יתרון פסיכולוגי- העובדה שהקונים יכולים לראות בדיוק עד כמה הם רחוקים בתהליך וכמה צעדים נותרו להם להשלים את הרכישה, מסייעת כמגביר פסיכולוגי המניע אותם לסיים את מה שהתחילו.
 • אין לו ניווט- מכיוון שכל השדות נמצאים באותו דף, הלקוחות אינם צריכים לנווט בין דפים שונים אם הם רוצים לערוך או לשנות את המידע שהזינו. זה מבטל את האפשרות שקונים יפרשו אם יצטרכו להזין מחדש את אותם הפרטים בכל פעם שהם חוזרים לדפדפן.  

קופה בדף אחד: חסרונות

 • אתגר בעיצוב העמוד- בהתאם לכמות הנתונים שאתם מנסים לאסוף, ייתכן שיהיה קשה לעצב קופות של עמוד אחד. כשהוא דחוס בדף אחד, מספר הטפסים והשדות הנדרשים יכול לגרום לעיצוב הפריסה להיראות עמוס ומדכא, מה שיגדיל עת הסבירות לנטישת עגלת הקניות.

קופה מרובת עמודים: יתרונות

 • קל יותר לאסוף נתונים- על ידי פיצול תהליך התשלום למספר שלבים, יש לכם סיכוי טוב יותר לאסוף את נתוני הלקוחות גם אם הם נוטשים את העגלה בשלב מאוחר יותר. לדוגמה, אם אתם מבקשים את כתובת הדוא”ל של הקונה תחילה והם בסופו של דבר נוטשים את התשלום לאחר שהמשיכו לשלב הבא, עדיין יש לכם את כתובת הדוא”ל שלו ותוכלו להמשיך עם הודעת דוא”ל עגלה נטושה.
 • יותר פשוט לעיצוב- כאשר אתם פורסים את הטפסים על פני מספר עמודים, הרבה יותר קל ליצור עיצוב פריסה מינימליסטי ונקי, מה שגם יוצר את הרושם שתהליך הקופה פשוט ומהיר.    

קופה מרובת עמודים: חסרונות

 • זה יכול להיות מייאש- אם סרגל ההתקדמות בקופה מציג ארבעה שלבים נוספים עד להשלמת ההזמנה לאחר העמוד הראשוני, לקוח עשוי למצוא את התהליך ארוך מדי ומייגע ולנטוש את הרכישה לגמרי.

טיפים לאופטימיזציה של דף קופה מקוון

לפני שתתחילו לשנות משהו בדף הקופה שלכם, ודאו שיש לכם הבנה מספקת של כל הבעיות שצריך לטפל בהן. לגשת לזה ללא ידע וניסיון עלול לגרום יותר נזק מתועלת. השתמשו ב- Google Analytics, במפות חום ובבדיקות A/B כדי לקבוע נקודות חיכוך והורדות וליישם שינויים רלוונטיים לשיפור שיעור ההמרות.
כמה טקטיקות אמינות שתוכלו לנסות הן:

 1. דלגו על הרישום החובה- יותר ויותר משתמשים מצפים לקבל את אפשרות התשלום לאורחים כאשר הם ממשיכים לדף התשלום. תוכלו גם להציע אפשרות להיכנס דרך רשתות חברתיות או Gmail או לבקש מהם להירשם לדף התודה אם אתם מנסים לאסוף נתונים נוספים, אך הקפידו להסיר את מכשול הרישום על מנת להגדיל את מספר ההמרות.
 2. הציעו מספר אפשרויות תשלום- כדאי להציג אפשרויות תשלום כבר בדף המוצר כדי למנוע גרימת תסכול בהמשך התהליך. ככל שהבחירה שונים תהיה רחבה יותר בשערי תשלומים, כך הסיכויים שלקוחותיכם ישלימו את מסעם עולים.  
 3. תעזרו לקונים להרגיש בטוחים יותר- צמצום הסיכונים הכרוכים בקניות מקוונות יעזור ללקוחות שלכם לבצע את רכישתם. תוכלו לעשות זאת על ידי הוספת חותמות אבטחה ולוגו תשלומים וכן הצעת ערבות להחזר כספי או אפשרות החזרים חינם.
 4. הוסיפו את האפשרות ‘שמור את העגלה’- מאפשר לקונים שלכם לחדש את הקניות במהירות ובקלות על ידי מתן אפשרות לשמור את העגלה כולה או את המוצר האישי להמשך וכך יגדיל את הסיכויים שהם יחזרו להשלים את ההזמנה.    
 5. הצעת משלוח חינם או זול- עם עליית אמזון פריים הקונים מתחילים לקחת משלוח חינם כמובן מאליו. דמי משלוח גבוהים הם אחת הסיבות העיקריות לנטישת עגלה, ולכן עדיף להיות שקוף לגביהן מראש או, במידת האפשר, להסיר את העמלות הנוספות לחלוטין.