בדיקת קריאייטיב של מודעות בפייסבוק

12.10.21  | נכתב ע”י לירון לבו |  6 דקות קריאה

לורם איפסום או בקיצור ליפסום, הוא מלל מקובל וחסר משמעות המשמש “ממלא מקום” בעת עריכה, בתחום הדפוס, ההדפסה והפרסום. למשל: לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף. 

צריכים ליווי אישי?

מומחי בית הספר לאיקומרס ילוו אתכם אישית בהקמת החנות שלכם, בפרסום ממומן ובכל דבר שתצטרכו.

למה מודעות פייסבוק בעולם שלאחר COVID?

נתחיל מההתחלה. למה מודעות פייסבוק? במיוחד אם כל כך קרוב למגיפת COVID-19 ולשינויי הפרטיות האחרונים שהופכים את המעקב ברחבי האינטרנט והמכשירים לקשים עוד יותר, האם מודעות פייסבוק עדיין רלוונטיות? התשובה היא כן.

יותר אנשים מתמיד משתמשים בפייסבוק. בעקבות מגיפה שנמשכת שנים שהשאירה את רוב האנשים מבודדים ובבתים שלהם, פייסבוק היא אחד מאמצעי החיבור הבודדים שיש לאנשים רבים והם משתמשים בה.

למעשה, כשהעולם מתחיל להיפתח מחדש והוצאות המודעות חוזרות לדפוסים שלפני ה- COVID, יש אנשים שמבלים עוד יותר זמן בפייסבוק. וככל שהתחרות להיכנס לעדכוני החדשות של המשתמש, בין אם באמצעות שיווק אורגני או פרסום בתשלום, המחירים ימשיכו לעלות.

לכן חשוב יותר מאי פעם להבטיח שתמקסם את ההחזר על הוצאות הפרסום שלך.

ובל נשכח, שינויים אחרונים במדיניות הפרטיות ובחוקי המעקב יאלצו את פייסבוק לעדכן את מערכת המודעות שלה, כפי שצייננו בפרק פודקאסט קודם . למעשה, נראה שהשינויים האחרונים לא השפיעו במיוחד על עולם המודעות בפייסבוק, ופייסבוק ממשיכה לדווח על עלייה בהוצאות המודעות עד כה השנה. 

אם אתה עדיין עסק קטן יחסית ללא פלטפורמה גדולה משלך, פשוט הגיוני להשתמש במודעות בפלטפורמה גדולה יותר כדי להביא את הקהל שלך אליך ולהפיץ מודעות למותג שלך. פייסבוק היא אחת הפלטפורמות הגדולות בעולם, מה שהופך אותה לבחירה טבעית למציאת הקהל שלכם.

כל עסק יכול להרוויח ממודעות פייסבוק בעזרת אסטרטגיית הבדיקה הנכונה

בשיווק במדיה חברתית, יש תחושה כללית שהמעטים הראשונים לפלטפורמה או שימוש בתכונה חדשה הם היחידים שיכולים להרוויח כסף באמצעות תכונה או ערוץ זה. כל השאר שיכנסו מאוחר יותר למשחק יתמודדו.

בהתחשב בשינויים האחרונים במודעות פייסבוק ובמדיניות הפרטיות וחוקי המעקב באופן כללי, כמה אנשים התלבטו אם מאוחר מדי להתחיל להיכנס למודעות פייסבוק, או שכבר פספסו את הסירה. החדשות הטובות הן שמודעות פייסבוק אינן נוטות להעדיף מאמצים מוקדמים. במקום זאת, האנשים שיפיקו הרבה יותר תועלת ממודעות פייסבוק הם אלה שבוחנים את קריאייטיב המודעות שלהם ובונים את האסטרטגיה שלהם באמצעות סבלנות.

סבלנות היא המפתח בכל הנוגע למודעות פייסבוק משתי סיבות. זה מאפשר לך:

  • בדוק הוסף את הקריאייטיב מספיק וודא שהמודעה הטובה ביותר שלך תוצג.
  • עזור לאלגוריתם פייסבוק ללמוד על המיקום והקהל האופטימליים של המודעה שלך.  

כך תתחיל לבדוק את קריאייטיב המודעה שלך בפייסבוק.

#1: התחל עם ההצעה הנכונה ודף נחיתה אופטימלי

בראש ובראשונה, אם אתה רוצה לוודא שהוצאות המודעות שלך מותאמות ואינך מבזבז כסף, ההצעה שלך חייבת להיות טובה. וודא שזה הפתרון שהקהל שלך מחפש בזמן שהם מחפשים אותו. אם יש לך מודעה נהדרת ומסירה מצוינת לא יועיל אם המודעה אינה רלוונטית לקהל שאליו אתה ממקד.

לאחר מכן, האתר או דף הנחיתה שלך (בכל מנגנון שבו אתה משתמש כדי לספק את הלידים שלך) צריכים להיות מותאמים להמרה . לא יועיל לך קבוצת מודעות מדהימה שמביאה אנשים להצעה שלך אם ברגע שהם רואים אותה, דף הנחיתה לא מעביר את ערכו. 

ולבסוף, ברגע שאתה יודע שההצעה שלך טובה ודף הנחיתה שלך מותאם להמרה, עליך לייעל את קריאייטיב המודעה שלך, את המודעה המלאה עם רכיבים ויזואליים ולהעתיק, כדי לבצע ולהביא אנשים לדף הנחיתה שלך.

כאן נכנסת לפעולה בדיקת המודעות בפייסבוק.

#2: קבע כמה כסף להוציא על בדיקת מודעות בפייסבוק

אחת השאלות הראשונות שאנשים שואלים בכל הנוגע לבדיקת מודעות פייסבוק היא: “כמה אני צריך להוציא על בדיקת מודעות הפייסבוק שלי?” והתשובה לשאלה זו היא בדרך כלל, “כמה אתה מוכן להפסיד?”  

קמפיינים לבדיקת מודעות נועדו לאסוף נתונים, לאו דווקא להניב תוצאות. בזמן שאתה מייעל את המודעות שלך על ידי שימוש בנתונים ש- Facebook Ads Manager משתף איתך, קמפיין ניסוי בדרך כלל לא יניע את התנועה כדי להביא לך את התוצאות שאתה מחפש. במקום זאת, הכל על מנת לגלות איזה קריאייטיב של מודעה יזכה אותך בתנועה.

בדיקה היא תהליך מתמשך של מציאת המודעה בעלת הביצועים הטובים ביותר ולאחר מכן ניסיון לעשות אותה טוב יותר. וברגע שיש לך מנצח, אתה זורק את מסע ההמרה שלך מאחורי הזוכה הזה.

אם אתה מנסה לבנות תקציב עבור מסעות הפרסום שלך, לכל הפחות תרצה לקחת את העלות המשוערת שלך לפי לידה, הכפל אותו ב- 50 ולאחר מכן חלק אותו ב -7.

(עלות משוערת להובלה x 50) / 7 = תקציב יומי לקמפיינים לבדיקה לכל קבוצת מודעות

זו הנוסחה שתעזור לך להבין את התקציב היומי שלך עבור כל קמפיין בדיקת מודעות פייסבוק. האלגוריתם של פייסבוק לוקח כ -50 המרות בכדי להגדיל את קמפיין המודעות שלך משלב הלמידה ולייעל את הכל למסירה. נראה שתקציב מודעה יומי של בין 20 ל -50 דולר ליום הוא המקום המתאים לקמפיינים ובדיקות כלליות של המרות.  

בדרך כלל, עדיף שיהיו שלוש או ארבע מערכות מודעות בדיקה בעלות של כ -25 $ ליום. במילים אחרות, אם התקציב היומי שלך הוא $ 100, עדיף לחלק את זה לארבע מודעות ב -25 $ ליחידה מול שהוא יחולק ליותר קבוצות מודעות בתקציב קטן יותר כל אחת.

#3: הגדר את בדיקות הקריאייטיב של מודעות המודעות שלך בפייסבוק

כשאתה מגדיר את מסע הפרסום שלך לבדיקת מודעות פייסבוק, ודא שאתה מגדיר את התקציב שלך ברמת קבוצת המודעות, לא ברמת הקמפיין, ושמור על התקציב זהה לכל מודעה במבחן. זה עוזר להבטיח שכל מודעה תקבל את אותה תשומת הלב על ידי פייסבוק.

בנוסף, הפעל את המודעות שלך למשך 5 עד 7 ימים לפחות לפני שנכנס ושנה משהו.

לוקח לפייסבוק כשבוע לייעל את המיקום והתצוגות של המודעה שלך לקהל שלך, כך שאתה רוצה לתת לפייסבוק מספיק זמן לאסוף את הנתונים הדרושים לה כדי להציג את המודעות שלך בצורה מיטבית. ביצוע שינויים במודעות שלך מוקדם מדי מקצץ בכמות הנתונים שפייסבוק יכולה להשתמש בהם כדי לייעל את המודעות שלך. עם זאת, אם אתה יכול לראות שאחרי 4 או 5 ימים, מודעה אחת מתפרקת לחלוטין, כנראה שזה בטוח להפסיק את המודעה הזו.

אתה גם רוצה לוודא שתתחיל לבדוק מסעות פרסום מוקדם ככל האפשר ביום, 6 או 7 בבוקר, הזמן המקומי שלך. הסיבה לכך נעוצה בתקציב היומי: פייסבוק מנסה להוציא כמה שיותר מהתקציב היומי שאתה מקצה, ועל ידי הפעלת המודעה שלך מוקדם ביום, אתה נותן לפייסבוק את המקום להריץ את כל התקציב לאורך כל היום. אם תנסה להתחיל את מסע הפרסום שלך מאוחר אחר הצהריים, פייסבוק עדיין תנסה להוציא את מלוא התקציב שלך אחר הצהריים, מה שמשנה את הצגת המודעות של היום הראשון שלך.

נסה גם להתחיל את מסעות הפרסום שלך לבדיקה מוקדם ככל האפשר בשבוע העבודה כדי לעזור לפייסבוק לאסוף את הנתונים הרלוונטיים ביותר. הרבה אנשים מקפידים על שגרות ספציפיות בימים שני עד שישי, ומחזיקים בשגרות מגוונות במהלך סופי השבוע. אז על ידי הפעלת המודעה שלך ביום שני, 5 הימים הראשונים שבהם המודעה שלך מוצגת יעזרו לאלגוריתם של פייסבוק לבצע אופטימיזציה למסירה במהלך שגרת ימי חול.

כשזה מגיע לבדיקת מודעות הפייסבוק שלך, מפתה לנסות לזרוק בבת אחת גרסאות שונות לגמרי של המודעה שלך. אבל חשוב לבנות את הבדיקות לאט ולהתאזר בסבלנות בזמן שפייסבוק תנהל את דרכה. בדוק רק משתנה אחד בכל פעם, החל בפורמט המודעה.

בדוק את פורמט המודעה

הדבר הראשון שברצונך לבדוק הוא פורמט המודעה : תמונה בודדת, תמונת קרוסלה, מצגת או וידאו. מבחן זה אינו עוסק במציאת החזות הטובה ביותר, אלא במציאת הפורמט שהקהל יגיב אליו הכי הרבה. 

במהלך בדיקה זו, הוויזואליה הולכת להיות דומה ככל האפשר אחד לשני. אז תרצה לעצב תמונה אחת ולאחר מכן ליצור וריאציה של התמונה שתתאים למצגת, לסרטון ולקרוסלה. כל השאר במהלך המבחן הזה – הכיתובים, הכותרות והקריאה לפעולה (CTA) – יהיו זהים.

כאשר הבדיקה הזו תסתיים, יהיה לך מושג לגבי סוג הרכיב החזותי שהקהל שלך מגיב אליו הכי הרבה.

בדוק את הרכיב החזותי

ברגע שאתה יודע את הסוג הטוב ביותר של רכיבים ויזואליים ליצור עבור הקהל שלך, הגיע הזמן ליצור את הטוב ביותר. השלב הבא של הבדיקה שלך הוא ליצור שלוש עד ארבע וריאציות שונות של פורמט זה. במילים אחרות, אם הפורמט המנצח היה תמונה בודדת, תרצה ליצור ארבע תמונות בודדות.

ההבדלים בין התמונות יכולים להיות עדינים או נועזים ככל שתרצו. אתה יכול לבדוק צבעי רקע שונים, תצלום שלך לעומת תמונת מלאי, אלמנטים שונים במודעה, והאם יש טקסט על התמונה עצמה.

אם אתה בודק סרטונים, תוכל לנסות לבדוק אם הכללת כתוביות, אורך הסרטון והרקע השונים המוצגים בסרטון.

בדוק את ההעתק

לבסוף, לאחר שנבדקו הרכיבים החזותיים ונבחרו הזוכים שלך, הגיע הזמן לבדוק את ההעתק ב- CTA הסופי.

בדיוק כמו בבדיקות האחרות, אתה רוצה לאסוף נתונים על פורמטים שונים: העתקה בצורה ארוכה לעומת העתקה בצורת קצר, בחירות מילים שונות והאם אם הכללת אמוג’י תעזור להניב יותר המרות.

#4: קנה מידה של מודעות הפייסבוק המנצחות שלך

ברגע שיש לך מנצח מוגדר בבירור מכל המבחנים שלך – הפורמט החזותי הטוב ביותר עם התמונות הטובות ביותר והעותק הנלווה ביותר – הגיע הזמן להגדיל את המודעות שלך על ידי הרחבת הקהל שלך

להרחיב את הקהל שלך פירושו להניח כמה הנחות מבוססות לוגיקה לגבי תחומי העניין והאהבות שלהם על סמך מה שאתה יודע על השוק שלך. לדוגמה, אם שוק היעד שלך נמצא בתוך נישת היוגה, תוכל להרחיב את הקהל שלך לאנשים שמתעניינים במזון מלא או לאנשים המתעניינים בכושר.

עד כמה אתה מרחיב את הקהל שלך ובאיזה מונחים ותחומי עניין אתה משתמש כדי ליצור הרחבה זו תהיה תלויה בנישה המדויקת שלך. עם זאת, בגלל איסוף הנתונים והאופטימיזציה שפייסבוק הצליחה לבצע במהלך מסעות הפרסום שלך לבדיקת מודעות, האלגוריתם של פייסבוק ימשיך לייעל את הצגת המודעות שלך על סמך הבדיקה. זה אומר שאתה לא צריך לבדוק הכל מחדש עבור כל קהל שאתה רוצה לנסות להרחיב אליו.

כל עוד הקהל הרחב יותר קשור לקהל היעד שלך, המודעות יגדלו.

יש סייג אחד לבדיקת מודעות הפייסבוק שלך לביצועים ואופטימיזציה: מחזור הבדיקות אף פעם לא מסתיים באמת. בכל פעם שיש לך מנצח חדש וברור, התהליך בעצם מתחיל מחדש. הסיבה לכך היא שמה שעובד במהלך עונה אחת עשוי שלא לעבוד במהלך העונה הבאה. ככל שהקהלים משתנים ומתפתחים עם הזמן והם רואים את המודעה שלך שוב ושוב כשהנסיבות שלהם משתנות, גם יעילות המודעות שלך תשתנה.

כדי להילחם בעייפות במודעות ובעיות אחרות, ברצונך לבדוק כל הזמן את המודעות המנצחות שלך מול קריאייטיבים חדשים של מודעות. זה יעזור להבטיח שהמודעות שאתה מאחסן כסף תמיד יהיו מותאמות לביצועי שיא, הוצאה הנמוכה ביותר והתשואה הגבוהה ביותר.