כיצד לרכוש דומיין מ- Shopify

10.10.21  | נכתב ע”י נעם אדירי  |  2 דקות קריאה

לורם איפסום או בקיצור ליפסום, הוא מלל מקובל וחסר משמעות המשמש “ממלא מקום” בעת עריכה, בתחום הדפוס, ההדפסה והפרסום. למשל: לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף. 

צריכים ליווי אישי?

מומחי בית הספר לאיקומרס ילוו אתכם אישית בהקמת החנות שלכם, בפרסום ממומן ובכל דבר שתצטרכו.

דומיין ממלא תפקיד חשוב בחנות מקוונת. דמיינו את החנות המקוונת שלכם כבית ואת הדומיין ככתובת הבית שלכם. צריך דומיין כדי שהלקוחות שלכם יוכלו לבקר בחנות. ל- Shopify יש פונקציה מועילה המאפשרת לכם לקנות דומיין אם לא היה לכם כזה. במדריך הזה “כיצד לקנות דומיין מ- Shopify” תבינו איך לעשות זאת.

לפני רכישת דומיין מ- Shopify, עליכם להבין מה זה דומיין. אם אתם כבר יודעים, דלגו על החלק הזה ועברו ישר לחלק העיקרי של המדריך.

מה זה דומיין?

דומיין מייצג משאב רשת כגון אתר אינטרנט, המוצג באותיות או במספרים באלפבית במקום כתובת ה- IP של השרת, המטרה היא להקל על המשתמש לגשת לאותו משאב רשת וגם לייצג את המטרה והמותג של בעל האתר . הדומיין ייחודי והוא מוקצה לנושא שמסיים את הרישום מראש.

הערה: אתם יכולים לשקול איזה דומיין אתם הכי אוהבים ולהחליט לרכוש. גם אם אתה עוזב את Shopify, אתם עדיין שומרים על בעלות השם שבחרתם.

כיצד לרכוש דומיין מ- Shopify

 • שלב 1: עברו לדומיין
 • שלב 2: לחצו על קנה דומיין חדש
 • שלב 3: הזינו את הדומיין
 • שלב 4: בחרו תחום מתאים
 • שלב 5: קנו את הדומיין
 • שלב 6: צפו בסקירה כללית של הרכישה
 • שלב 7: השלימו את רכישת הדומיין


שלב 1: עברו לדומיין

לאחר הכניסה לחשבון Shopify שלכם, לחץצו על חנות מקוונת באזור ערוצי מכירה. לאחר מכן, בחרו דומיין.

שלב 2: לחצו על קניית דומיין חדש

לחצו על קנה דומיין חדש בכפתור מימין למסך.

שלב 3: הזינו את התחום

בשלב זה עליכם להיות בעלי דומיין אידיאלי לאחר חשיבה מלאה. לאחר מכן, הזינו את התחום בשדה. זה צריך להיות תמציתי ומובן כך שהלקוחות יוכלו לזכור בקלות. לדוגמה, אנשי עסקים רבים כינו את התחום שלהם בשם המותג.

שלב 4: בחרו תחום מתאים

תופיע רשימה הכוללת דומיינים זמינים עם הסיומות שלהם והמחירים שלהם. התוספים יכולים להיות בסגנון נפוץ (כגון .com או .biz). הם מוצגים גם על ידי הרחבות מדינה (כמו .ca או .uk). יתר על כן, הם כוללים את תוספי הפרימיום (כגון .blackfriday). תשקלו היטב כדי לבחור מה מתאים לכם.

שלב 5: קנו את הדומיין

לאחר בדיקה יסודית, לחצו על קנה כדי לקבל את הדומיין שציפיתם לו.

הערה: אם אתם רוצים לקנות משהו מ- Shopify, זכור שהתשלום המקוון שלכם ב- Shopify חייב להיות מופעל. אם לא, בקרו בפוסטים אלה לביצוע כיצד להגדיר Shopify Payments או כיצד להפעיל ספק תשלום בכרטיס אשראי

שלב 6: צפו בסקירה הכללית של הרכישה

בשלב זה תעשו סקירה כללית של הרכישה

 • סקירת מידע אישי: Shopify תעשה זאת לקבל את המידע שלכם אוטומטית מחשבון Shopify שנכנסתם אליו.
 • בדקו חידוש אוטומטי של הדומיין מדי שנה כדי לחדש את הדומיין לפני פקיעת תוקפו.
 • אשר אם הדומיין מציע פרטיות מאובטת. פרטיות מאובטחת זה שירות שימושי המסייע לכם לשמור על פרטיות המידע שלכם. במילים אחרות, אם אין לכם את זה, אנשים יכולים לחפש את המידע של בעל הדומיין. לכן, ודאו שלדומיין שנבחר יש פרטיות מאובטחת. אם לא, תוכלו ללחוץ על ביטול כדי לבחור דומיין אחר.
 • קרא את מדיניות ICANN ואת הסכם רישום הדומיין.

שלב 7: השלמת רכישת הדומיין

ודאו שהכל מדויק. בחרו “קניית דומיין” כדי לקבל אותו. לבסוף, Shopify תשלח לכם דוא”ל המאשר את רכישתכם. לדומיין החדש שלכם לוקח בערך 48 שעות להתחיל לעבוד.

מסקנה

זהו מדריך מפורט, המוביל אותכם כיצד בתהליך רכשית דומיין מ- Shopify. זה יעזור לכם לעקוב ולקבל החלטה טובה יותר בקניית הדומיין האידיאלי..