הצלחה במודעות פייסבוק ללא נתוני אפל: לחשוב מחדש על האסטרטגיה שלך

12.10.21  | נכתב ע”י לירון לבו |  5 דקות קריאה

לורם איפסום או בקיצור ליפסום, הוא מלל מקובל וחסר משמעות המשמש “ממלא מקום” בעת עריכה, בתחום הדפוס, ההדפסה והפרסום. למשל: לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף. 

צריכים ליווי אישי?

מומחי בית הספר לאיקומרס ילוו אתכם אישית בהקמת החנות שלכם, בפרסום ממומן ובכל דבר שתצטרכו.

תוהים כיצד לעקוב אחר ייחוס מודעות פייסבוק בשנת 2021? מחפש הדרכה שאתה יכול לסמוך עליה?

במאמר זה תגלו כיצד למדוד מודעות פייסבוק מבלי להסתמך על נתוני מיקוד מחדש.

כיצד השינויים באפל משפיעים על משווקים ומודעות פייסבוק

שינויי הפרטיות האחרונים ומגבלות המעקב שיישמה אפל הוציאו הרבה משווקים ללופ ועכשיו הם לא בטוחים לגבי העתיד של מודעות פייסבוק. עם זאת, מודעות פייסבוק עדיין נותנות לעסקים יתרון עצום.

עד היום פייסבוק נשארת אחת מפלטפורמות השיווק הטובות ביותר שיש להן קנה מידה. וחלק ממה שהופך את פייסבוק לכל כך עוצמתי הוא שאתה יכול למקד לזיקה מול מיקוד לצורך או לדחיפות. מי הכי מתאים למוצרים או לשירותים שלך? ברגע שאתה באמת מבין כיצד המוצר או השירות שלך משנה את חייו של מישהו או הופך את העסק שלו לטוב או קל יותר, אתה יכול להתחיל להגדיל את המאזניים כי אתה יכול להתחיל למכור את החוויה הטרנספורמטיבית הזו.

ומכיוון שפייסבוק היא פלטפורמה עולמית, אתה יכול להגיע כמעט לכל אחד. כל עוד התשואה שלך גבוהה מהוצאות המודעות שלך, אתה יכול להמשיך ולהגדיל בפייסבוק

דבר אחד שכדאי לזכור בעת קריאת מאמר זה הוא שאולי ההחזר על הוצאות המודעה שלך אינו מיידי. בהתאם למוצר או לשירות שאתה מוכר, הוצאות המודעות שלך עשויות להשיק את נקודות המגע הראשונות מתוך רבות שתצטרך עם הלקוחות שלך לפני שתראה את ההחזר הזה. אז ייתכן שלא תראה את ההחזר על הוצאות הפרסום עד שתעקוב ותמדוד את ערך החיים של לקוח.  

המפתח להצלחה כיום עם מודעות פייסבוק הוא לקבל עותק חזק, יצירתיות נהדרת והצעות מוצקות שממוקדות באמת בלקוחות שלך. וזה נכון בין אם אתה מוכר מידע, במרחב המסחר האלקטרוני או במרחב השירותים. אתה יכול להשתמש במודעות פייסבוק כדי להגדיל את העסק שלך ולהגדיל את קהל הלקוחות שלך.

מדיניות הפרטיות החדשה של אפל עוסקת בהגנה על פרטיות הצרכנים בכך שהיא מאפשרת למשתמשים שלהם לבטל את הסכמתם למעקב בעודם באפליקציות שהם מורידים מחנות האפליקציות. כל אפליקציה נדרשת כעת לבקש את רשות המשתמש לעקוב אחר פעילותו ב- iPhone. ורוב משתמשי האייפון אומרים לאפליקציות שלהם לא לעקוב אחריהם. 

עמדתה של אפל היא כי שינויים אלה נעשים כדי להגן על פרטיות המשתמשים שלהם, אך ישנן ספקולציות לגבי המשמעות של זה לעתיד אפל וחנות האפליקציות באופן כללי. האם אפל תנסה להיכנס למשחק ההכנסות ממודעות? האם מדובר במחזה ליצירת צורת הכנסה חדשה? אף אחד עדיין לא יודע בוודאות. אבל מה שאנחנו יודעים הוא שאפל כבר לא משתפת נתוני משתמשים, כגון מעקב אחר פעילויות, עם ספקי האפליקציות שלה.

הפיקסל של פייסבוק הקל מאוד על מיקוד מחדש של תעבורה גנרית ממבקרים לא ידועים יחסית בפייסבוק. ולגבי אותם מותגים שהסתמכו במידה רבה על הפיקסלים וכלי המעקב של פייסבוק כדי לסייע בבניית הקהל שלהם, ההגבלה הזו הייתה קצת הלם. לא רק משום שהיא מאלצת את המותגים להתחיל לאסוף ולהסתמך על נתוני צד ראשון על פני נתוני פיקסל, אלא גם משום שהם צריכים להיות יצירתיים כיצד הם יכולים למדוד את יעילות המודעות שלהם.

כיצד משווקים צריכים להגיב לשינויים אלה

ראשית, נסיגה מהשיווק שלך בתקווה שהכל יתפוצץ או יחזור להיות כפי שהיה בעוד כמה שנים הוא כנראה אחד המהלכים הגרועים ביותר שאתה יכול לבצע. אך יהיה עליך להקדיש מעט זמן להתאמת אסטרטגיית מיקוד המודעות שלך בפייסבוק. עד לאחרונה, מעקב אחר האינטרנט שימש לשתי מטרות: מיקוד מודעות וניתוח מודעות. ובעלי עסקים קטנים יכולים להסתמך על נתוני המעקב מאפליקציות של צד שלישי כמו פייסבוק כדי לעזור להם למקד מחדש את לקוחותיהם.

זה מוביל אותנו לשינויים שעסקים יצטרכו לבצע באופן מדידת ההצלחה של מודעה. ליתר דיוק, מבלי שתוכל לעקוב אחר לקוחות בין אפליקציות, האם תוכל למדוד אם מודעת הפייסבוק שלך באמת מצליחה? וכדי לעשות זאת, עליך להתרחק מהרעיון שיש מקור אמת אחד. יש יותר מדרך אחת למדוד הצלחה ואתה לא צריך גשש של צד שלישי בשביל לעשות את זה.

ישנם ארבעה מודלים של ייחוס שיווקי של בית ספר ישן שהיו בשימוש מאז שלפני מעקב אחר פעילות המשתמש באינטרנט היה המיינסטרים. עסקים שרק מתחילים להתאים את האסטרטגיה שלהם, התנסו רק במודעות פייסבוק ללא מגבלות מעקב אלה, ורק עכשיו מחפשים להתחיל להשתמש במודעות פייסבוק כחלק מאסטרטגיית השיווק שלהם, כולם ירוויחו מללמוד מודלים אלה.

ארבעת דגמי הייחוס כוללים פרסומות טלוויזיה, שלטי חוצות, קופונים ועסקים עם מחזורי מכירה ארוכים.

מספר 1: השתמש בכתובת אתר ייחודית או במספר טלפון

מודל הייחוס הראשון הוא פרסומת הטלוויזיה. זהו המודל שרוב האנשים כנראה עדיין מכירים; מודעות הווידיאו של 15 שניות עד 2 דקות המופעלות בטלוויזיה באופן ספורדי בין לבין בין תוכניותיהן. ועם פרסומות, עסקים יכולים למקד שלושה אמצעים שונים: לפי מיקום, ערוץ ודמוגרפיה או שעה ביום.

אז על ידי הבנה מיהם לקוחות היעד שלך ומתי סביר להניח שהם צופים באיזו תוכנית, תוכל להגדיל את הסיכויים שלך להציב את המודעה שלך מול קהל היעד שלך.

והדרך שבה עסקים רבים מדדו את היעילות של המודעות השונות שלהם הייתה באמצעות מספר טלפון או כתובת אתר ייחודית – דבר שקשור לערוץ או למיקום מסוים בארץ. בכך הם הצליחו למפות את כל הפרסומת שהם מפעילים ישירות בחזרה לכל מכירות שיצאו ממנה.

בהשאלה ממודל זה, תוכל לחזור להשתמש בכתובת אתר ייחודית או במספר טלפון המוצג רק במודעה זו בפייסבוק. קל לעקוב אחר נקודות נתונים אלה ללא תוכנה מיוחדת או שירותי צד שלישי כדי למדוד את פעולתן.

#2: מיקוד לפי מיקום ומדוד מכירות מאזור זה

בניגוד לפרסומות, לשלטי חוצות אין הרבה מקום להעתיק, קריאות לפעולה, מספרי טלפון או כתובות אתרים של אתרים. לכן, במקום להסתכל על שלטי חוצות בודדים, עסקים מודדים את יעילותם על סמך אוכלוסיות חשופות או לא חשופות של אנשים.

במילים אחרות, אם היית מציב 10 שלטי חוצות באוסטין, טקסס, המתן 2-3 חודשים ותבדוק את תוכנת ניהול קשרי הלקוחות שלך או פלטפורמה אחרת שבה אתה עוקב אחר מכירות, תוכל להסתכל בנתוני כרטיס האשראי כדי לראות הגידול במכירות בתחום זה.

כדי ליישם מודל זה על אסטרטגיית המודעות שלך בפייסבוק , תוכל להריץ את המיקוד שלך על בסיס שטח בערך באותו אופן שבו לוחות המודעות פועלים. לדוגמה, תוכל למקד ברמת המדינה או אפילו ברמה העירונית, ולאחר 2-3 חודשים לחזור למדוד את סך המכירות מאזורים אלה.

#3: שתף קוד קופון ייחודי

דגם הקופונים הוא כנראה אחד הדגמים היותר ברורים אך אנשים רבים עדיין שוכחים מהעוצמה של קופון. מודל עסקי אחד שהתגלה כיצד להשתמש בקופונים בצורה טובה מאוד הוא תעשיית המסעדנות. מסעדות לעיתים קרובות צריכות לפרסם באינטרנט, אך אז כמעט כל ההמרות מתבצעות במצב לא מקוון, מה שמקשה על המעקב גם ללא הגבלות.

אחת הדרכים לעקוף זאת היא להשתמש בקודי קופון ייחודיים המחוברים להצעות או לערוצים ספציפיים. אם אתה מפעיל מודעה עבור קוד קופון והמודעה מוצגת רק בפייסבוק, הרבה יותר קל לעקוב אחרי כמה מכירות הגיעו מפייסבוק בהתבסס על כמה פעמים קוד הקופון הזה נפדה.

#4: צור הצעה בשלב מוקדם יותר כדי ללכוד את פרטי הלקוח

מודל הייחוס האחרון שצריך ללמוד הוא עסקים שעובדים עם מחזור מכירות ארוך יותר כגון מכוניות או מזרונים. דגם זה עובד טוב מאוד עבור מותגים המציעים פריטים או שירותים בעלי כרטיסים גבוהים יותר אשר בדרך כלל אינם קונים בדחף.

לעסקים אלה יש בדרך כלל מחזור מכירות ארוך יותר מכיוון שהם דורשים השקעה גדולה יותר מהלקוח והלקוח לא צריך לרכוש אחד מהפריטים או השירותים האלה לעתים קרובות במיוחד. המשמעות היא שהעסק יצטרך להשקיע יותר זמן בטיפוח אותם לקוחות.

הסוד בשימוש במודעות פייסבוק לפריטים בעלי כרטיס גבוה הוא לחשוב מחדש על ההצעה הראשונית שלך על ידי יצירת הצעה בשלב מוקדם יותר שיכולה ללכוד את פרטי הלקוח . במילים אחרות, במקום להתמקד בעשיית כסף, אסטרטגיית המודעות שלך צריכה להתמקד באיסוף כתובות דוא”ל. ברגע שיש לך את כתובות הדוא”ל האלה, תוכל להוסיף כמה שלבים שתרצה ליצור מודעות רימרקטינג, סמינרים מקוונים ונקודות מגע נוספות שיכולות בסופו של דבר להוביל למכירת כרטיסים גבוהה יותר.

ואם אתה לא מתמקד במכירה בתחילה, אתה יוצא הרבה פחות מאיים. אתה לא מבקש הרבה כסף, אתה רק מבקש כתובת דוא”ל. זו הסיבה שמודעות מסוג זה מקבלות שיעור קליקים גבוה כל כך שאנשים יכולים להצטרף, גם כשהם יודעים שסדרת המוצרים או השירותים הם פריט בעל כרטיס גבוה.

מודל ייחוס זה דורש מעקב רב יותר מכיוון שתצטרך להיות מסוגל לעקוב אחר מסע הלקוח בכל נקודת מגע.

כשהכל נאמר, הנתונים עדיין גורמים לעולם להסתובב. אתה עדיין צריך להיות מסוגל לאסוף, לנתח ולפרש את הנתונים שלך ממקורות ונקודות שונות כדי למדוד את מאמצי השיווק שלך. זה לא משהו שהשתנה אפילו עם חוקי הפרטיות החדשים ומגבלות המעקב.

מה שהשתנה הוא שכבר לא תוכל להסתמך אך ורק על פלטפורמה כמו פייסבוק שתעשה עבורך את כל המעקב והניתוח.